Plazmová svářečka aneb které vybavení použít na svařování?

0
379

Prakticky všechny společnosti musí v určité fázi podnikatelské činnosti pracovat s kovy, což na zaměstnance i vybavení klade vysoké nároky. Kovy totiž vyžadují specifický přístup a také moderní zařízení, k nimž se řadí například plazmová řezačka a svářečka. Kvalitní vybavení však nepředstavuje všechno, protože byste určitě neměli zapomínat na ochranné pomůcky, které si můžete pořídit na specializovaném e-shopu.

Svářečské rukavice

Pokud nebudete schopni svým zaměstnancům poskytnout kvalitní ochranné pomůcky, nepočítejte s tím, že budou řemeslníci odvádět prvotřídní práci. Plazmová svářečka totiž při práci generuje teplotu o hodnotách několika set stupňů celsia. Svářeč se tedy určitě neobejde bez kvalitních rukavic, díky nimž může s hořákem precizně pracovat. Odolné svářečské rukavice jsou vyrobeny ze silné hovězí kůže a disponují podšívkou. Díky tomu se pyšní vynikající odolností.

Ochranné brýle

Plazmový řezací stroj i svářečka pracují s plazmou o extrémně vysoké teplotě, s čímž je spojen také silný zdroj světla. To však pro svářeče představuje problém, protože pokud nemůže sledovat konec hořáku, nebude prováděný technologický postup dokončen precizně. Samozřejmostí by tak mělo být používání ochranných brýlí, které svářeče ochrání nejenom před světlem, ale také před rozžhavenými odletujícími kousky kovu. Výhodou je pak sklopný mechanismus a také odvětrávání podporující pohodlnost nošení brýlí.

Ochrana hlavy a krku

Jakmile pracujete se svářečkou, musíte počítat s odletujícími kousky rozžhaveného kovu. Ty mohou pochopitelně dopadnout prakticky kamkoliv, takže byste se před nimi měli chránit. U svářečů se tak stávají velmi oblíbené svářecí kapuce, které poskytují komplexní ochranu hlavy a krku. Jsou vyrobeny z pevné kůže, díky čemuž jsou ohnivzdorné. Plazmový hořák tak svářeč díky kukle nebo chrániči krku bude ovládat precizně za všech okolností.

Kvalitní ochranné pomůcky při práci s plazmovou svářečkou určitě nepodceňujte. Plazma o vysoké teplotě nebo rozžhavené kousky kovu totiž svářeči mohou přivodit ošklivé zranění.