Jaro se blíží. Je čas dětem pořídit nová kvalitní dětská kola

0
20

Jak děti rostou, je nutné jim pořizovat nová, výšce a jízdním dovednostem odpovídající kola, odrážedla, koloběžky a podobně. Právě dětská kola a další „vozítka“ jsou pro děti výbornou motivací pro pohyb, sport, pobyt venku na čerstvém vzduchu. Když si navíc koupíte tažnou tyč a vozík za kolo, můžete se směle vydat na dovolenou i se dvěma, třemi malými dětmi. Podle čeho ale vybrat kolo pro dítě tak, aby mu výborně „sedělo“? 

Jak je vaše dítě vysoké?

Základním ukazatelem při výběru dětského kola je výška vaší ratolesti. Právě výšce je přizpůsoben rám jízdního kola. Pro snadnější a efektivnější výběr někteří prodejci rozdělují dětská kola do kategorií dle věku dětí. Podobně, jako je to u oblečení. Rodičům i prarodičům se pak snáze orientuje a nakupuje.

Kolo byste měli vybírat i s přihlédnutím na terén, po němž bude dítě jezdit. Budete spíše na cyklostezkách, nebo budete jezdit po různém terénu a užívat si okolní krajinu? Nezapomeňte zohlednit i váhu samotného kola. Jestliže dítě jezdí po cyklostezkách a jen v okolí domu, na horském kole se zbytečně „nadře“. Jestliže ale budete jezdit i v lese, po loukách, cyklistika ho skutečně baví, je lepší investovat do kvalitního horského kola. 

Kupříkladu na bikero.cz najdete dětská kola rozdělená dle velikostí kola i věku dětí. Kromě toho zde najdete i kategorie lehká dětská kola, dětská elektrokola, odrážedla a příslušenství. 

Ke kvalitním kolům pro děti patří všechny od výrobce WOOM, který vyrábí všechna kola na míru dětské stavbě těla i s ohledem na peněženku rodičů. Co třeba dětské kolo 20‘‘ WOOM 4 zelené 2022, určené pro děti od 5 – 8 let?

Podívejte se i na oblečení pro děti i dospělé, helmy, světla, obuv, pedály na kolo One Up Components, s nimiž ujedete dál bez bolesti nohou a mnohé jiné vybavení za výborné ceny. Na Bikero.cz se můžete vždy spolehnout.